Megmérettettem magam
Úgy döntöttem, hogy a Víz világnapja alkalmából meghirdetett idei versenyen én is megmérettetem magam.
A verseny interneten keresztül folyt, több fordulón keresztül kaptam az izgalmasabbnál izgalmasabb feladatokat. A fordulók tematikája egészen a földtörténeti korok elejétől tartalmazott kérdéseket. Fordulóról fordulóra haladtunk a jelenkor irányába, egészen a mai kor vízzel kapcsolatos kihívásai felé. A kérdések nagyon érdekesek és egyben nehezek voltak és csak részben fedték az általunk tanult tananyag tartalmát.
Új technológiák a fiatalok szolgálatában![]() Előadásának témái voltak:
- új technológiák, robotizáció, 3D nyomtatás, Big data, internet of things
- internet platformokra épülő szolgáltatások
- közösségi megoldásokra alapuló fogyasztási minták
- új foglalkoztatási modellek: önfoglalkoztatás, távmunka, atipikus foglakoztatási módok
- Y és Z generációk sajátosságai és integrálódásuk a társadalomba Ökobuli a Vízműben
A Vízmű ifjú szabadkőművesei
A versenyre hat csapat jelentkezett, ezek létszáma egységesen négy fő volt; ők vívtak játékos küzdelmet a díjakért. A 12 feladat a kémia, a biológia és a fizika területéről adott kihívást a diákoknak. Volt tudósok felismerése képek alapján, tudományos totó, keresztrejtvény vagy logikai fejtörők megoldása. Kollégiumi farsang![]() Az előadás során megtudtuk, hogy a farsang időszaka nem egy állandó időponthoz kötött ünnep, hanem a húsvét, mint mozgó ünnep, időpontjához igazodva számolják ki időtartamát, amely vízkereszttől hamvazószerdáig tart. Hamvazószerda húsvét vasárnapjától visszafelé számolva a 40. nap, a böjt kezdete. Vigyázat, mélyfúrás!
A téli napforduló ünnepei-Szentcsaládjárás![]() Beszélgetésünket az évkör ünnepeivel indítottuk, amely az adventtel kezdődik, és a karácsony, újév, farsang, húsvét, Szent György napi határjárás, pünkösd, Szent Iván napi tűzgyújtás, arató ünnep, Szent Mihály nap, Mindenszentek ünnepei után újraindul.
A Karácsonyt megelőző lelki felkészülés és egyben közösségépítés egyik módja volt a szentcsaládjárás hagyománya, melyről részletesebben is hallottunk. Kollégiumi sakkbajnokság2018. januárban 8-án került megrendezésre az őszi Kollégiumi Gólya Sakkbajnokság. Délután a fiúklubban 15.30-kor 6 táblánál 12 játékossal vette kezdetét a verseny.
A lebonyolítás bajnoki rendszerben történt. 11 fordulóra került sor, így a végére „kellemesen” elfáradtak a résztvevők. A lebonyolításban egy korábbi győztes, Papp Ákos segédkezett. A győztes, Mravik Gabriella az egyetlen lány résztvevő volt. Könyvtárlátogatás![]() Kiss Emese tanárnő bemutatkozása után, összefoglalta nekünk a könyvtár fontosságát, milyen rendszerben helyezkednek el a könyvek, milyen könyvekből tanulhatunk, kiemelve a kötelező olvasmányok fontosságát. Akinek kevésbe kelti fel az érdeklődését a sok könyv, annak is rengeteg izgalmat rejt a könyvtár kreatív, képességfejlesztő társasjátékai, amit remélhetőleg hamarosan mi is kipróbálhatunk egy kellemes szabadidős délutánon. Az óra végén a gyakorlatban is kamatoztathattuk a tudásunkat, interaktív módon, egy adott könyvnek a polcon való kikeresésével. Karácsonyi műsor a Gyermekosztályon
Dr. Baji Sándor osztályvezető főorvos úr, szakmai csapata és kis betegeik nagy örömmel fogadták diákjainkat és az adományt, amelyben számos plüssjáték, kirakó, társasjáték valamint gyermek- és ifjúsági könyvek kaptak helyet a több kilónyi szaloncukor, mézeskalács és csoki mellett. A vízműs diákok egy 40 perces műsorral idézték meg a karácsonyi hangulatot. A 9. A osztály tanulói által előadott meséket Pénzes Petra fuvolajátéka kísérte és Kovács Márk Sándor saját balladáját adta elő a hallgatóságnak. Angolszász ünnepek
A 9. A osztály vendége Ambrus György Krisztián szakács, zöldség- és gyümölcsfaragó világbajnoki aranyérmes kókuszzsír-szobrász volt, aki az ünnepkör egyik hagyományát, a tökfaragást ismertette meg a tanulóinkkal.
Kollégiumi karácsony![]() |