ÉS KOLLÉGIUM

Hírtár » Iskolai hírek » Rendezvény

Jó fejek a Vízműben: Az atléta

0

Éppen elrajtolt a Békéscsaba – Arad – Békéscsaba szupermaratoni futóverseny, mikor nekiláttam cikkem írásának. Az indulók között ott volt Botos Zsolt 11. B osztályos tanulónk is, akit szeretnék nektek bemutatni. Zsolt először 10 évesen nyert meg egy mezei futóversenyt, de akkor még nem érdekelte különösebben a sport. Azután 2010 októberében mégis újrakezdte az edzéseket, azóta hetente 6 alkalommal másfél órán át kitartóan dolgozik. Számos versenyen indult már és nyert értékes helyezéseket.

Legkedvesebb eredményei:

2011     Diákolimpia:     400 m: megyei 1. hely, országos 12. hely

800 m: megyei 1. hely, országos 4. hely

Ifi, Junior OB:    800 m: 6. hely

Idei eredményei:           Békéscsaba városi mezei futás: egyéni, illetve csapat 3. hely

Kismaraton OB (21,1 km): egyéni 13. hely, csapat 3. hely

Megyei Diákolimpia:       400 m: 1. hely

800 m: 1. hely

Országos Diákolimpia:    400 m: 9. hely

800 m: 4. hely

Legutóbb a Diákolimpia országos fordulóján képviselte iskolánkat, ahol 400m-en 9. helyezést szerzett, 800 m-es távon pedig a 4. helyen ért célba.

A sport mellett a tanulásra is koncentrálnia kell, a technikusi évfolyam után egyetemre készül. Főleg a szakmai tantárgyakat kedveli, hiszen építő/építészmérnök szeretne lenni. Ezt már régen eldöntötte, édesapja mellett nyaranta rendszeresen építkezéseken segédkezik.

Eredményeiről szerényen beszél, azt vallja: Csak akarni kell, akkor minden sikerül.

Igaza van. Azon a bizonyos szupermaratonin csapatával (Békési DAC) a több mint 30 férficsapat között az 5. helyet szerezték meg!

Oláhné Tóth Judit

Powered by RS Web Solutions

Éppen elrajtolt a Békéscsaba – Arad – Békéscsaba szupermaratoni futóverseny, mikor nekiláttam cikkem írásának. Az indulók között ott volt Botos Zsolt 11. B osztályos tanulónk is, akit szeretnék nektek bemutatni.