Gólya Sakk-kupa

03Októberben került megrendezésre az őszi Kollégiumi Gólya Sakk-bajnokság. Délután a fiúklubban 15.30-kor négy asztalnál kilenc játékossal vette kezdetét a verseny.
A lebonyolítás során a diákok magas részvételi aránya (tizenhat fő) miatt egyenes ági kiesésesben, kuparendszerben történt. A legjobbak így a végére „kellemesen” elfáradtak. A lebonyolításban egy korábbi győztes, Papp Ákos segédkezett. A négy legjobb versenyző végül körmérkőzést vívott egymással.

A kiélezett küzdelemben a végső sorrend a következőképpen alakult:

1. Juhász Árpád (9.E) –BSZC Vásárhelyi Pál Szakgimnáziuma és Kollégiuma

2. Mike Levente (9.A) –BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma

3. Kovács Kornél (9.A) –BSZC Vásárhelyi Pál Szakgimnáziuma és Kollégiuma

4. Bagyinka Balázs (9.A) –BSZC Vásárhelyi Pál Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Örömteli, hogy a sakkozni tudó lányok (akik mind Vízműsök voltak) között is akadtak vállalkozószelleműek, akik összemérték tudásukat. A lányoknál a sorrend a következő lett:

1. Mravik Gabriella (9.E)

2. Kimpán Ágnes (10.D)

3. Zahalka Renáta (11.A)

4. Szabó Martina (10.B)

Ezen tanulók szintén oklevélben részesültek. A verseny nagyon izgalmasnak és színvonalasnak bizonyult. Reméljük, hogy ez a lelkesedés további munkára sarkallja a tanulókat, így a szakköri foglalkozások keretében motiváltabbak és célratörőbbek lesznek. Gratulálunk a helyezetteknek és reméljük, hogy jövőre még eredményesebben szerepelnek majd tanulóink.