BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

KEHOP-5.2.10-16-2016-00005

kehop

 

Intézményünk, - a BSZC Vásárhelyi Pál Szakgimnáziuma és Kollégiuma – fenntartónkkal, a Békéscsabai Szakképzési Centrummal közösen pályázatot nyújtott be a KEHOP-5.2.10 épületenergetikai fejlesztés területére, amellyel kollégiumunk energia felhasználását kívánja csökkenteni. 

Pályázat befogadásra került és 137,19 millió forint összegből kollégiumunk fiú része megújulhatott. Az energetikai korszerűsítésnek köszönhetően az épület kívülről egy 15 cm –es hőszigetelést kapott és egyben megtörtént a lapos tető szigetelése és a csapadékvíz hatékony elvezetése is. A nyílászárókat az épületen teljes körűen kicserélték korszerű, műanyag 3 rétegű, argon gáztöltésű, fokozott hőszigetelő üvegezéssel ellátott ablakokkal. A tetőn pedig az energiaköltségek csökkentése miatt 2x10kw napelem rendszer került elhelyezésre.
Munkálatok elkezdését hosszú, szép ősz jó időjárással segítette, ennek köszönhetően a kollégium Gyulai út felőli részén sikerült a tanulóink hálószobáin kicserélni az ablakokat valamint a homlokzaton a szigetelés felragasztani. Kemény tél azonban visszafogta a munkálatokat, de egyben már megmutatta a szigetelés és az ablakcsere előnyeit is. Jól érzékelhető volt a múlt és a jelen közötti különbség. Tavasz beköszöntével munkálatok tovább folytatódhattak. A kivitelező, Hartmann Építőipari Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. a munkálatokat nagy odafigyeléssel és rendszeres egyeztetéssel végezte, így kollégiumunk felújítása 2017. augusztusában elkészült. A felújított kollégiumi épület 2017. szeptember 3-án ünnepélyes keretek között átadásra került.
Örömmel mondhatjuk el, hogy városunk egyik legnagyobb diáklétszámával rendelkező kollégiuma 300 fővel szeptembertől egy külsőleg megújult, városképileg is megszépült környezetben várta vissza diákjait. Tanulóink örömmel költöztek be és foglalták el a felújított környezetüket, szobáik , tanuló helységeik is színesebbé lettek téve, mivel sikerült egy általános festést mind a fiú mind a lány szinten elvégezni.
A KEHOP-5.2.10 épületenergetikai fejlesztés pályázata sikeresen megvalósult kollégiumunkban.
A munkálatok elvégzésével nem csak megszépült kollégiumunk, hanem remélhetőleg nagyon sok energiát is meg fog tudni takarítani az intézményünk számára. Így egy XXI. század energetikai követelményeknek megfelelő kollégiummá válhatunk. Számítások szerint akár 80% -os megtakarítás is elérhető.

A pályázat valamennyi résztvevőjének köszönjük áldozatos munkáját és azt, hogy ez a pályázat megvalósulhatott.

 

Képek a felújítás előtti állapotról:

 

01020304050607

 

És utána:

 

080910111213141516171819202122232425262728293031323435363738

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.