BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

Arany-kiállítás

05Arany János születésének 200. évfordulójára emlékezve tanulóink a Petőfi Irodalmi Múzeum interaktív kiállítását tekinthették meg a Szent István téren egy májusi csoportfoglalkozás alkalmával. Az e célra átalakított „Arany 200 busz” egyedi látványvilágú kiállítást nyújtott, ahol is versek, képek, különféle dokumentumok és relikviamásolatok mutatták be Arany János életművét, kapcsolatait, költészetének máig ható jelentőségét. A buszba manuális játékokat és a digitális eszközöket is beépítettek, melyek nem csupán szórakoztató élményt nyújtanak, de mélyebb tudást is közvetítenek. A buszt minden helyszínen múzeumpedagógus kísérte. Lányaink nagy izgalommal várták a kiállítást, ahol interaktív feladatok várták őket, így szórakoztató módon sajátíthatták el Arany János életét és annak a kornak a jellegzetességeit, amelyben élt.
Reméljük, hogy diákjaink látóköre ezen alkalommal is tovább bővült, tudásuk gyarapodott.
 
01 02 03 0406 07 0809 10 11

Copyright © 2013. All Rights Reserved.