BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

Vízműs siker az ÁSZÉV döntőjében

02Az Ágazati és Ágazaton Kívüli Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak Versenyének (ÁSZÉV) célja, hogy a szakmai érettségi tananyagából felmérje a tanulók tudását több forduló alkalmával, írásban és szóban egyaránt. A verseny felvételi pluszpontokért zajlik, ugyanis az 1-10. helyezésért 100, a 11-20. helyezésért 50, a 21-30. helyezésért 25 többletpontra jogosultak a diákok a felvételi eljárás során. A verseny interaktív elődöntőjét március folyamán rendezték meg. Iskolánkból összesen négy szak (földmérő, fluidumkitermelő, magasépítő, közlekedésépítő) 16 tanulója jutott tovább a döntőbe, melyet szokás szerint áprilisban Szolnokon bonyolítottak le. Érkezésünk után diákjaink regisztráltak a versenyre. Egy rövid szünet és ebéd után pedig kezdetét vette a döntő 3 órás írásbeli fordulója. Az írásbeli után szabadfoglalkozás, vacsora, majd a szállás elfoglalása következett. A másnap hajnali kelés és reggeli után diákjaink megtekinthették az írásbelin elért eredményeiket, ezután rögtön a szóbeli feleletek következtek. Az ebéd elfogyasztása után azonnal hazaindultunk, és fáradtan már csak azt találgattuk, vajon ki lesz az, aki a pénteki eredményhirdetésen dobogóra állhat. A szerdai nap várakozással telt egészen addig, amíg meg nem érkezett az üzenet a díjazottak névsorával. Az érintettek Schnider György igazgató úrral az április 12-i eredményhirdetésen vettek részt. Az eseményen dobogósaink átvehették az okleveleiket és ajándékaikat. Az alábbi helyezések születtek:

- bányászat ismeretek: Patakfalvi László 2. hely (12. D osztály)
- közlekedésépítő ismeretek: Debreczeni Antal Dávid 1. hely (12. A osztály), Baktai Sándor 3. hely (12. A osztály)
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és a helyezettnek!

 

01

Copyright © 2013. All Rights Reserved.