BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

„Mérd meg, mutasd meg!” – földmérő szakos diákjaink sikerei

32021. november 17-én az Óbudai Egyetem AMK Geoinformatikai Karára látogattunk el Székesfehérvárra, ahol a Térinformatika világnapja alkalmából rendezték meg a „Mérd meg, mutasd meg” versenyt. A megmérettetésre egy szabadon választott térinformatikai témával kellett készülniük a diákoknak, amit egy három tagú szakmai zsűri előtt adtak elő.

Az egyik csapatunk (tagjai: Helfer Szofi, Novák Márton és Vinkovics Barnabás) az Open Street Map szerkesztését mutatta be, amely különböző békéscsabai nevezetességek helyszínének felkeresését és azok térképi ábrázolását foglalta magába.

A másik csapatunk (tagjai: Mészáros Boglárka Jessica és Komáromi Bence) egy békéscsabai körgát részletéről készült digitális térmodellt szerkesztettek meg. Ők a projektmunkájukkal a dobogó második helyére állhattak.

Ezúton is gratulálunk diákjaink nagyszerű eredményeihez!

 

12

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.