BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

Vízműs sikerek az ÁSZÉV-en

01Az idei tanévben 2022. január 31. és február 2. között rendezték meg a tagiskolákban az Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyének, vagyis az ÁSZÉV-nek az elődöntőit, amelyen diákjaink sikeresen szerepeltek.
A második, írásbeli fordulóba 21 tanuló jutott be iskolánkból. A közelmúlt eseményeire tekintettel ez a forduló idén rendhagyó módon zajlott március 2-án, hiszen versenyzőinknek nem kellett Szolnokra utazniuk, hanem intézményünkben tölthették ki a feladatlapot, melyet aztán továbbítottunk a vizsgabizottság felé elbírálásra.

Az írásbelit egy harmadik, szóbeli forduló követte Szolnokon április 6-án és 7-én. A diákoknak ekkor már az emelt szakmai érettségi anyagából kellett számot adniuk tudásukról. A második és harmadik forduló együtt adták ki a döntő pontszámát, ez alapján alakult ki a végső sorrend. A dobogósok Szolnokon, április 12-én díjkiosztó ünnepség keretében vehették át okleveleiket és nyereményeiket.

 

 

 

A verseny döntőjében az alábbi dobogós helyezések születtek:

 

Gázipari és fluidumkitermelési ismeretek
1. helyezett: Ilyés János Gábor (12. D)
2. helyezett: Tóth Bence (12. D)
3. helyezett: Hajdú Gergő (12. D)

 

Földmérési ismeretek
2. helyezett: Kovács Ottó (12. B)

 

Út-, vasút- és hídépítési ismeretek
1. helyezett: Végh Laura (12. A)
2. helyezett: Gomolka Zsóka (12. A)

 

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak!

Copyright © 2013. All Rights Reserved.