BÉKÉSCSABAI SZC
VÁSÁRHELYI PÁL
TECHNIKUM
ÉS KOLLÉGIUM

Building Technology Animated For Language Learning projekt ismertető

erasmus

Projekt szerződésszáma: KA220-VET-A7494B32
Projekt időtartama: 2023.09.01. – 2026. 02. 28.
A projekt az Európai Unió Erasmus+ programjának pénzügyi támogatásával valósult meg, támogatási összeg 250 000 euró.
Pályázó: ÉK Egyesület
Partnerek:
Magyarország: Békéscsabai Vásárhelyi Pál Alapítvány
Írország: Warnborough College Ltd.
Németország: Max-Born-Berufskolleg
Spanyolország: Educación Secundaria Séneca
Észtország: Tallina Polütechnikum

 

A projekt bemutatása:

A projekt hozzájárul az innovációhoz a szakoktatásban és szakképzésben, előmozdítja a digitális átállás megvalósítását. A digitális oktatási anyag lehetővé teszi a munkaerő-piaci igényekhez való gyors alkalmazkodást a szakoktatásban és szakképzésben. A transznacionális projekt egy olyan partnerség megvalósítása, mely választ ad az építőipari munkák, az építési technológia és az építőipar témakörében az új oktatási anyagok iránti nagy igényre, a témák nyelvi oktatásban való alkalmazására. Az interaktív videók a műszaki témák széles skáláját tanítják meg az animált tartalmak, a hozzáadott narrációk és feliratok segítségével, hozzájárulva az építészeti és építőmérnöki ismeretek gyakorlásához szükséges fontos kommunikációs készségek fejlesztéséhez, elsajátításához. Az animált tartalmak mellett kvíz-formájú feladatok segítik a tanulókat a gyakorlásban és a tesztelésben.

 

Célkitűzések:

A "Building Technology Animated For Language Learning - Buildingvids" program célja, hogy új, innovatív megoldásokat kínáljon az építőipari és építési technológiával, foglalkozó diákok és oktatók számára angol, német és spanyol nyelven. Az új tananyagok kulcselemei a következők: 3D animációs videók, amelyek építési folyamatok sorozatát mutatják be, szemléletesen összefoglalják a szerkezetépítés alapjait.


Megvalósítás menete:

I. Pályázatírás
II. A projekt megvalósítása

 1. kapcsolatfelvétel a partnerintézményekkel (telefon, e-mail, a munkamenet egyeztetése)
 2. Szemináriumok, egyeztetések a partnerintézményekkel (tananyagelemek kiválasztása)
 3. Projekt feladatok megvalósítása (animációs videó, szószedet, feladatok, hanganyag, módszertani kézikönyv elkészítése)
 4. Tesztelés, visszacsatolás, tesztelés.
 5. Értékelés
 6. Disszemináció

III. Projekt záró értékelése.
IV. Záró beszámoló elkészítése.


Tervezett eredmények:

 • Fényképek és videók, jegyzőkönyvek, a projekt csoportok által készített beszámolók.
 • A Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium szakképzési színvonalának növelése.
 • Szakmai kapcsolat mélyítése a spanyol Instituto de Educación Seundaria Séneca, a német Max-Born-Berufskolleg, az ír Warnboroug College Limited és az észt Tallin Polytechnic School partnerekkel.
 • A projektmunka elismerése. A projekt találkozókon való részvétel a 30 órás továbbképzés keretében elszámolásra kerül.
 • A disszeminációs lehetőségekkel a médián, a sajtón, közösségi oldalakon keresztül tudósítunk a megvalósuló projektről, így a beiskolázásnál szívesebben jönnek új tanulók az iskolánkba.
 • Diákjaink munkavállalási esélyeit, munkaerőpiacon való érvényesülését segíti a projekt, az elsajátított korszerű ismeretek alkalmazása, valamint az idegen nyelvű szakmai nyelvtudás, kommunikáció révén.
 • A projekt eredményeinek és dokumentumainak hasznosításával a szakképzés színvonalának emelése.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.