Jókai napok a Vízmű Kollégiumban 2026
Idén XXXIV. alkalommal került megrendezésre a Jókai-napok programsorozata a
BSZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégiumban. A háromnapos rendezvénysorozat első
programjaként a diákok a Jókai-kupa kispályás labdarúgótornán mérhették össze tudásukat. A
sportprogram után ünnepélyes megnyitóra került sor, ahol Szarvas Péter, Békéscsaba Megyei
Jogú Város polgármestere köszöntötte a résztvevőket és hivatalosan is megnyitotta a
rendezvényt. Nagy Míra szavalatával tisztelegtünk az esemény előtt.
A rendezvény következő kiemelt programjaként Bácsfalvi Zoltán festőművész
kiállításának megnyitója következett, melyet Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város
alpolgármestere nyitott meg. A program részeként megkoszorúztuk Jókai Mór szobrát is, így
emlékeztünk névadónkra.
A nap végén a Jókai-kupa labdarúgótorna eredményhirdetésére került sor, ahol ismét
kollégiumunk csapata vehette át az első helyezésért járó kupát. A második helyen a
Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium Kollégiuma végzett, míg a harmadik
helyet a BSZC Nemes Tihamér Technikum és Kollégium csapata szerezte meg.
A második napon több színes program várta a kollégiumi diákokat. A tanulók részt
vehettek dartsversenyen és csocsóbajnokságon, valamint az „Emlékezzünk Jókai Mórra!”
című műveltségi vetélkedőn, ahol tudásukat és felkészültségüket tehették próbára. A délután
megható pillanata volt a végzős diákok búcsúztatása és a ballagók vacsorája. Az eseményen
Pangert László kollégiumvezető mondott beszédet, melyben felidézte az együtt töltött évek
emlékeit és sok sikert kívánt a végzős diákok további tanulmányaihoz és életútjához. A
programokat eredményhirdetés zárta.
A versenyek eredményei:
Csocsóverseny:
1. Lisztes Zétény – Sándor Ferenc
2. Fazekas Dávid – Garamvölgyi Milán
3. Hegyesi Csaba – Németh Attila
Dartsverseny:
1. Keszeli Nándor
2. Seres Botond
3. Varga Viktor
















