Tavaszi sportsikerek

Athletics 00 NYIdén is szép számmal versenyeztek a vízműs diákok az 5. és a 6. korcsoportos Atlétika Diákolimpia megyei döntőjén, ahol többen is kiemelkedő eredményt értek el.

Szebegyinszki Richárd (11. D) diszkoszvetésben és súlylökésben is 1. helyen végzett.

Fenesi Nándor (11. D) szintén diszkoszvetésben, viszont egy korosztállyal feljebb szerezte meg az aranyérmet.

Orvos Tímea (12. B) gerelyhajításban nem talált legyőzőre, magasugrásban pedig ezüstérmes lett.

Jelencsik József (11. E) ugrott a legmesszebb a korosztályában, így övé lett a távolugrás aranyérme. Pacsika Demeter (10. E) szintén ebben a korosztályban versenyzett, ő a 6. helyezést szerezte meg. Demeter pályára lépett még magasugrásban is, ahol végül a 2. helyen zárt. Ugyanitt Botás Dávid (10. B) 4. lett.

Kiss Lajos (9. A) 800 méteres síkfutásban 2. helyen, 1500 méteren pedig 3. helyen ért be a célba.

Brezowski Péter (11. B) 400 méteren állt a rajtgép mögé, végül az 5. helyezést szerezte meg.

A fiúknál mind a 4x100 méteres, mind a 4x400 méteres váltóban elindultunk. A rövidebb távon 5., a hosszabb távon a 2. helyen értünk be a célba. A 4x100 méteres váltó tagjai: Apai László (10. E), Jelencsik József (11. E), Képíró Richárd (11. D), Kántor Máté (11. B). A 4x400 méteres váltó tagjai: Diószegi Dávid (11. D), Kiss Lajos (9. A), Farkas Tibor (14. B), Brezowski Péter (11. B).

Orvos Tímea, Szebegyinszki Richárd és Kiss Lajos az országos döntőn is képviselni fogják iskolánkat.