Jöhet a következő kiállítás…
Sági Zoltán 12. B osztályos tanuló munkáit lehetett megcsodálni az elmúlt hetekben az emeleti folyosón a díszterem előtt. Ez volt az első kiállítása. Az ihletet egy iskolai feladatból merítette. Még tavaly rajzórán labirintust kellett tervezni. Ez adta az alapötletet a 15 féle kristályforma kidolgozásához. Zolinak nagyon jól esett, hogy az iskola diákjai közül sokan megnézték a rajzait, pozitív véleményeket kapott. Mint az igazi művészekben, persze benne is megfogalmazódott a kérdés, hogy vajon milyen érzelmek alakulnak ki a szemlélőkben a művek tanulmányozása közben. Azért, hogy a kiállítás létrejöhetett nagyon hálás Novák Attila tanár úrnak, aki a képek bekeretezésében is rengeteget segített. Tanár úr azóta is figyelemmel kíséri Zoli munkáját, sokat beszélgetnek a már elkészült és leendő alkotásokról.
Útépítő művészi vénávalLipták Ádám 10. A osztályos tanuló. Igazi egyéniség, aki sok különleges dologért lelkesedik. Ő mesélt nekünk magáról. ‐ Meglepő fordulat után ma már útépítőnek tanulsz. Meséld el nekünk a történetet! ‐ Már 7. osztályos korom óta gyűjtöm az ásványokat. Hat darabbal indult a gyűjteményem, ma már több mint ezer ásványom van a szekrényekben. A családdal szoktunk járni túrázni, közben van időnk „keresgélni” is. Hoztunk haza már Erdélyből is több értékes darabot. A hobbimból kiindulva úgy gondoltam, hogy geológiát szeretnék tanulni. 9. osztály végén dönteni kellett. Az utolsó percig úgy volt, hogy D osztályos szeretnék lenni, de a jelentkezési lap leadásának napján mégis az útépítés mellett döntöttem. Apukám és bátyám is építészeti cégnél dolgozik, én is szeretném folytatni ezt a fajta munkát. Azóta is szívesen tanulmányozom a beton szerkezetét a szakmai órákon.
KémiaversenyFebruár 6-án újból versenyre gyűltek össze a vízműs diákok. Ez alkalommal kémiából adhattak számot tudásukról. A Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztálya, és a Szegedi Tudományegyetem minden évben meghirdeti az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyt. A verseny célja a tehetségek felismerése, gondozása, a tehetség kibontakoztatása. Fontos, hogy a versenyzők elméleti tudása terjedjen ki az alkalmazott és a környezeti kémiára, valamint a kémia történetének magyar vonatkozásaira.
Szép eredmények, sikeres osztályok a VízműbenFélévkor nemcsak a tanulókat értékeljük, hanem az osztályközösségeket is az „Osztályharc” nevű vetélkedő keretében. Sok évvel ezelőtt dolgoztuk ki azt a pontrendszert, amelyet a rangsor felállításához használunk. 9 szempont szerint értékeljük az osztályokat, a részletes eredmények a mellékelt táblázatban láthatók. BIRO… egészen pontosan Bíró. Vagy inkább bíró? A golyóstollról van szó, amit a magyar feltaláló után világszerte a mai napig bironak hívnak. Internetezni csak okosan…Rendhagyó osztályfőnöki óra az internet veszélyeiről Az internet és azon belül a közösségi oldalak veszélyeivel kapcsolatban kereste fel iskolánkat a rendőrség munkatársa Telekné Furák Mónika alezredes. Számos bűncselekmény forrása lehet a világháló. Némi odafigyeléssel azonban könnyen elkerülhetjük a nagyobb bajt. Geológiai könyvözön a Vízműben
Földmérőnk már munkában…Perei Attila a Vízmű volt tanulója, ma már az ALFÖLDVÍZ Zrt. munkatársa. 2009-ben a földmérő osztályban érettségizett, a következő évben pedig elvégezte a technikusi évfolyamot. Még ugyanabban az évben munkát is talált magának Békéscsabán. - Mesélj a munkahelyedről!
„Légy résen!” Cserkész a Vízműben
Fűződik valamilyen érdekes történet az iskolaválasztásodhoz? ‐ Persze. Sokan tudják, hogy én rengeteg szakma iránt érdeklődtem még az általános iskolában. Gondolkodtam rajta, hogy pilóta leszek vagy fejlesztő mérnök. Mindaddig nem tudtam dönteni, míg meg nem jelent nálunk Törökszentmiklóson Virág Mihály tanár úr. Akkor úgy megtetszett a vízügyi és környezetvédelmi szak, hogy azt mondtam a szüleimnek, hogy mindenképpen szeretnék elmenni a Vízmű nyílt napjára, még ha kicsit távol is van. Az iskolában nagyon kedves volt a fogadtatás, a bemutatók is érdekesek voltak, így első helyen jelöltem meg a Vízműt. Azóta is próbálok minél jobb tanulmányi eredményt elérni. Tervez, szervez, zenél…Braun Gergő 10. B osztályos tanuló. Magasépítőnek tanul, emellett évek óta zenél, és szívesen vesz részt diákrendezvényeken. Hogyan lettél vízműs? - Már nyolcadik osztályban elhatároztam, hogy műszaki pályára szeretnék menni. Az a vágyam, hogy építészmérnök legyek, így mindenképpen a Vízműbe akartam jönni. Nagyon szeretem elképzelni, megtervezni az épületeket. A kedvenc tantárgyaim a matek és a fizika. Persze nagyon szeretek rajzolni is. Szakmai versenyekIskolánkban hagyomány, hogy a tehetséges végzős tanulók minden évben részt vesznek az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen. Decemberben lezajlottak a házi versenyek. A legjobb magasépítő szakosok január 7-én mérték össze a tudásukat a verseny első fordulóján. A múlt hét pénteken a vízügyesek ragadtak tollat. Hat végzős fiú gondolkodott és számolt lelkesen. Jeles vízműsökLezárult az első félév. A kitartó tanulás és a szorgos munka sok vízműsnek jeles bizonyítványt hozott. Közülük néhányan meg is osztották velünk sikerük titkát.
Tóth Ádám 9. B: Miután általános iskolában is elég jó tanuló voltam, és mindig is a műszaki dolgok érdekeltek, ezért szerettem volna a közelben található legerősebb műszaki iskolába járni, ez pedig a Vízmű volt. A tudat, hogy a mostani teljesítményemmel alapozom meg későbbi éveimet, engem erőteljesen motivál a tanulásra. Kedvenc tantárgyam a fizika, hiszen rendkívül kíváncsi vagyok a világ működésére. Szabadidőmben szívesen nézek filmet, vagy elmegyek a barátaimmal szórakozni. |