Megint véget ért egy tanév. Még friss az emlék: dolgozatok, felelések, iskolai rendezvények. Lassan azonban megkezdődnek a nyári munkavállalások, szakmai gyakorlatok, és mindenki átadhatja magát a nyár örömeinek. (Reméljük, ezt megfontoltan, tudatosan átgondolva teszitek!) Az elmúlt tanév értékeléseként közöljük a legjobban teljesítő diákok és a legjobb osztályközösségek nevét.
Bővebben... Az elmúlt szombaton szép ünnepséggel zárult a tanév a Vízműben. A diákok elegánsan felöltözve hallgatták igazgató úr értékelő, nyárköszöntő szavait. Biztosan megfogadják a jó tanácsot, sokat fognak pihenni a kitartó tanulás után, és hasznosan töltik a szabadidőt. A kiváló tanulmányi eredményért, közösségi munkáért, sportsikereikért sokan vehettek át könyvet, pólót idén is.
Az ünnepség után minden bizonyítvány gazdára talált. Kilépve az iskola kapuján biztosan minden diák átgondolta, hogy egy darabig megint nem lesz szükség az iskolatáskára, sokáig lehet reggelenként aludni.
Bővebben... 2014 jeles év Békéscsaba életében, hiszen idén ünnepeljük Munkácsy Mihály születésének 170. évfordulóját. A város több színvonalas programot szervez ezen alkalomból. Különleges, a festő egész életét bemutató kiállítást csodálhatott meg a közönség tavasszal. A szervezők nagy gondot fordítanak arra, hogy a diákokat bevonják a programokba. Az elmúlt héten igazi művészeti kavalkád résztvevői lehettek a Vízmű diákjai.
Bővebben... Kedves ünnepségre gyülekeztek a Vízmű veterán focistái az intézmény aulájában 2014. június 6. napjának délutánján. Az 1974-ben országos bajnokságot nyert labdarúgók baráti öleléssel köszöntötték egymást, s lassan ismét összeállt az egykori bajnokcsapat. A találkozó apropóját a 40 éve megszerzett rangos címhez vezető küzdelmes és dicsőséges út emlékeinek visszaidézése és a sikert megörökítő tabló felavatása volt.
Bővebben... Arról már korábban hírt adtunk, hogy 2014 elején a Tót Melanzs kiadója történetíró pályázatot hirdetett „Így élünk mi vidéken” címmel, amelyre jelentkezhetett minden békéscsabai középiskolás tanuló. Műfaji megkötés nélkül olyan alkotást lehetett benyújtani, amely Békéscsabához köthető igaz vagy kitalált történetet dolgoz fel. Egyből az egyik kedves tanítványomra, Csizmadia Szonjára gondoltam, aki a magyarórákon is gyakran hivatkozott a nagyszüleitől hallott „csabai” történetekre. Szonja élt a lehetőséggel, pályázott, és nyert! Negyedik helyezést ért el, és a zsűri egyik tagjának, Poliák Judit békéscsabai írónőnek különdíja is őt illette. Méltán, hiszen Szonja novellája azért is érdekes, mert a múlt és a jelen összefonódását, különböző generációk együttélését sok humorral, némi iróniával, de mégis rengeteg szeretettel ábrázolja.
Jó olvasást kívánok mindenkinek Csizmadia Szonja csabai meséjéhez.
Bővebben... „Mindig is nagyon közel állt hozzám a természet” – vallja magáról Kelemen Orsolya 9. E osztályos tanuló. Nem véletlen tehát, hogy a Vízműt választotta. A korábbi években részt vett több, a Körös-Maros Nemzeti Park által szervezett természetvédelmi versenyen. Emellett tehetségének egy másik oldalát is kibontakoztatta. Nagyon szereti a magyar nyelvet.
Szívesen szaval verset, és nagyon szépen olvas.Az előző évben a Szép magyar beszéd versenyen Kisújszálláson bronz minősítést szerzett. Középiskolásként is megmaradt a nyelv iránti szeretete. Immár a Vízmű rendezvényein hallhatjuk kellemes, lágy hangját. A ballagási ünnepségen ő búcsúzott verssel a végzős diákoktól. Nagy örömmel vállalta a felkérést, hogy a pedagógusnapi ünnepségen verssel köszöntse iskolánk tanárait.
Bővebben... Különleges esküvőre gyűlt össze a násznép május utolsó szombatján a Csabagyöngye Kulturális Központ teraszán. 17 órakor egy szélsebes Trabant érkezett az épület mellé. A kis járgányból egy szépséges menyasszony, Mojdisz Anna és egy rendkívül elegáns vőlegény, Timár Tamás tanár úr szállt ki.
Bővebben... A békési Százlábú Egyesület által szervezett sárkányhajó-versenyre invitált minket Novák Attila tanár úr néhány nappal ezelőtt. Nem volt probléma a vízműsök lelkesedésével, hiszen a kilencedikesektől egészen a tizenegyedikesekig sok bátor diák jelentkezett.
Bővebben... Nemcsak a tervezésben, hanem a kivitelezésben is nagyon tehetségesek a vízműs diákok. Egyed Roland 14. E osztályos tanuló az év első hónapjaiban egy híd makettjén dolgozott. A munkáról és az elért eredményről kérdeztem őt.
Bővebben... Hegedűs József 10. A osztályos tanuló szívéhez nagyon közel áll a zene. E hobbijáról mesélt. - Mióta foglalkozol zenével? - A családomban nagyon sokan zenéltek. Dédnagyapám hegedült, nagypapám zongorázott, apukám pedig basszusgitározott. Kisgyerekként is sokat „püföltem” a húrokat, és hallgattam a családomat dúdolás, fütyülés közben. 9-10 évesen kaptam meg az első furulyámat mamámtól. Sokáig jártam az iskolai furulya szakkörre. Később viszont a gitározás kezdett érdekelni. A szüleim teljesítették a kívánságomat, megleptek egy gitárral. Kezdetben tanár segítségével tanultam, később már önmagamat fejlesztgettem.
Bővebben... A Vizes Lepedő e havi számában olvashattátok Szatmári Péter írását arról, hogyan lehet eljutni a sikeres nyelvvizsgához: kell hozzá akarat, kreativitás, sok munka és lelkesedés. Péter ez utóbbival is rendelkezik, amit jól mutat, hogy a nyomtatásban megjelent cikket lefordította angolra. Az abban vázolt módszerének illusztrálására ezt rendelkezésünkre bocsátotta. Így együtt olvashatjátok a magyar és az angol szöveget, megtanulhattok bizonyos kifejezéseket, nyelvi fordulatokat, akár szótárazás nélkül!
Bővebben... |