A matematikából megrendezett próbaérettségi egyben a végzős diákok háziversenye is volt. A versenyen jól teljesítők legjobbjai könyvjutalomban részesültek.
1. helyezést ért el HADOBÁS JÁNOS (95 pont)
2. lett OMILIÁK MIHÁLY (93 pont)
3. helyen végzett LACZÓ ERNA (91 pont )
Bővebben... Iskolánk szombaton tartotta a 2013. évi ballagási ünnepséget. Szülők, rokonok népes tömege tisztelte meg jelenlétével a Deák utcai eseményt. Az ilyenkor kötelező tanévzáró osztályfőnöki órát követően a ballagók végigjárták a patinás iskolaépület termeit, mosolyt váltottak a tiszteletükre felsorakozott fiatalabb diáktársaikkal.
Bővebben... Sok diák számára már ezek az elnevezések is nehézséget okoznának, de nem a „Professzor”-nak, azaz Hadobás Janinak a 12. B-ből. Neki a matematika és a fizika olyan, mint másnak a Facebook; nincs nap, hogy ne használná, nincs óra, hogy ne jutna eszébe.
Már a 9. évfolyamon észrevehető volt a tehetsége. Amikor mások még a mechanika alapjaival küzdöttek, akkor ő már szünetben kérdésekkel bombázott arról, hogy a ... Bővebben...  A korábbi gyakorlatnak megfelelően április közepén került megrendezésre a „vizesek” Országos Szakmai Tanulmányi Versenye. Az idei erőpróbát Barcson tartották, a Somogyi TISZK rendezésében. Az írásbeli elődöntő eredményeinek ismeretében hatalmas reményekkel és mérhetetlen ambícióval indultunk neki a háromnapos versenynek.
Hajnali 5-kor indultunk, hogy elérjük a 11 órai regisztrációt, ami sikerült is. Némi csalódást okozott, hogy ezen a napon csak a környezetvédelmi technikusok szálltak ringbe, nekünk „vizeseknek” maradt az ismerkedés a várossal és a barcsi iskola kollégiumával, ahol elhelyeztek bennünket.
Bővebben... A matematika munkaközösség évek óta megszervezi végzőseink számára áprilisban a háziversenyt. És mivel vészesen közeledik az írásbeli érettségi vizsga ideje, ez egyben próbaérettségi is: az "igazihoz " hasonló feladatsort kell megoldani 180 perc alatt. Az idén április 17-re szerveztük ezt az eseményt. A feladatokat az iskola matematikatanárai állították össze, most a dolgozatok javítása folyik. Ez sem kis munka, hiszen 88 diák vett részt ezen a hagyományos tavaszi erőpróbán.
Az eredményeket április 29-én hirdetjük ki, addig is nézegessétek az írásbelin készült fotókat.
Bővebben...
Egyik kollégámtól kaptam az információt: a Szlovák Iskolában ásványkiállítás van, nagyon szép darabok, érdemes megtekinteni. Elhatároztam, hogy a 11. évfolyamos geológusokkal elmegyünk, és utánajárunk a dolognak.
A békéscsabai Ásványgyűjtő Kör vezetője, dr. Szalay Tibor csillogó szemekkel konstatálta a tényt: még más iskolából is érkeznek érdeklődők!
Tibi bácsival az ismeretségem több évre tekint vissza, a Vízműsök I. Világtalálkozóján a mi iskolánkban is volt egy nagysikerű kiállításuk. Most, mikor újból találkoztunk, azonnal felajánlotta, hogy kis tájékoztatást tart a csoportnak a gyűjtőkörről, a kristályokról, ásványokról. Majd mosolyogva hozzátette: „De hiszen ők már bizonyára profik a témában!” „Na, ha nem is profik, de jó úton vannak afelé” – mondtam, majd megjegyeztem, hogy az a tájékoztató azért nem fog nekik megártani. Jó, ha ugyanazt több forrásból is hallják. Bővebben... 
Eljött a tavasz és vele együtt a lelkesedés: csináljunk már valami klassz dolgot! Bereczki Katalin tanárnő kérdése, hogy rendezzünk szakestet, nem volt kérdés számunkra. Hát persze, hogy rendezünk!
Bővebben... A tavaszi eredmények szállítását az úszóink kezdték meg még februárban. Nagy Norbert 100 méter gyorson 2. lett, ugyanezen a távon Farkas Tibor a 4. helyezést szerezte meg. Szabó Ádám 100 méter mellúszásban 5. helyen csapott be. Epresi Konráddal kiegészülve a 4 x 50 méteres gyors váltónk a 2. lett. Még szintén februárban került megrendezésre a szokásos, Sportcsarnokban tartott Városi Labdarúgó Kupa. A fiúk a csoportból első helyen tovább jutva az elődöntőben 7 méteresekkel maradtak alul az ellenféllel szemben, majd sajnos a bronzmérkőzésen is kikaptak, így a 4. helyen zárták a tornát. A csapat tagjai: Hornok Ferenc, Bedő Péter, Holecz Nándor, Koncz Péter, Engelhardt Viktor, Bódai Nándor, Szőke Krisztián, Kovács István, Kovács Dániel, Nánási Attila. Bővebben... A 2013. április 9-13. között Prágában megrendezett Ifi-junior Erőemelő Európa-Bajnokságon Lovas Mónika 12. D osztályos tanulónk fekvenyomás kategóriában 127,5 kg-os teljesítményével I. helyezést szerzett. Az érettségijére készülő diáklány, aki az orosházi Toldi SE színeiben indult a versenyen, hatalmas örömöt okozott a vízműsöknek is.
Az Európa-Bajnokság további részleteiről is beszámolunk SPORTHÍREK rovatunk e héten megjelenő kiadásában; a Lovas Mónikával készült beszélgetést pedig a Vizes Lepedő hamarosan megjelenő számában olvashatjátok.
Gratulálunk a szép eredményhez!  Szorgalmas levelezőpartnerünk Benkő Zoltán, aki 2007-ben lett nálunk útépítő technikus, s aki azóta már elvégezte az egyetemet is. A levelekben a Medgyesegyházáról elszármazott fiú rendszeresen küld álláshirdetéseket végzős diákjainknak - a Dunántúlról. Most találtunk lehetőséget a régi idők felidézésére, az azóta történtek áttekintésére.
– Hová vezetett az utad a Vízmű után?
A Vízműben öt és fél boldog évet töltöttem el, és ez idő alatt az „A” osztályosok csapatát erősítettem. A Vízműsök már ki is találták, hogy útépítő technikusként végeztem 2007-ben. Ezután a győri Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Karára jelentkeztem, és felvételt nyertem az Építőmérnöki BsC szakra.
Bővebben... 
> >A tavaszi szünet előtt szakmai kirándulás keretében Budapestre utaztak a 11-es földmérők. A kora reggeli indulás és a fázós vonatút után a fővárosban szemerkélő eső fogadott minket, de szerencsére ez nem szegte kedvünk.>
Bővebben... |