Mérleg
Ez a nap is eltelt, de valahogy nem olyan volt, mint a többi. A kollégisták - péntek lévén - már reggel összecsomagoltak, volt aki az iskolába is elhozta a hátizsákját. Az órák is gyorsabban teltek, a jobb jegyért folyó harc is befejeződött; a tanárok is többet foglalkoztak az elektronikus naplóval, s a délutánra koncentráltak.
A türelmetleneket a finom ebéd nem tudta marasztalni, útra keltek - hazafelé. Összeült a tantestület, és osztályozó értekezlet formájában pontot tett az első félév végére. A kép, - mint félévkor mindig - vegyes. Van csapat, ami sokat „érett” a júniushoz képest, és van, aki pont ellenkezőleg. A legkellemesebb, amikor érezzük, megérte vesződni egy gyerekkel, tantárggyal, anyaggal, feladattal. A kudarc viszont keserű, de ez még nem Mohács!
Sikeres nyelvváltás a gólyák évfolyamán
Játszadozó Nobel-díjasok
Az őszi érettségi vizsgákról
Két új geológus beszerzés
A geológus technikus szakképzést támogató műszer- és eszközpark két új mérőberendezés beszerzésével gyarapodott: egy ultrapiknométer és egy viszkoziméter került megvásárlásra. Ennek kapcsán kétnapos látogatásra indultam a Geochem Kft. laboratóriumába, amely Pécs tőszomszédságában, Kővágószőlősön található. A cég kőzetfizikai mérések elvégzésére, valamint mérőberendezések forgalmazására, illetve fejlesztésére specializálódott, elsősorban a földtan egyes szakterületeinek igényeit szem előtt tartva. Vízműs karácsony 2012
A rövidített órák alatt karácsonyi zene és filmek hangjai szűrődnek ki a folyosóra. Nagyon jó érzés ránézni az aulában álló karácsonyfára, mert apró égőivel, fehérlő üdvözlő kártyáival igazi fényt hoz ebbe a szürke félhomályba, ami már napok óta körülvesz bennünket. Bevallom, kedvenc időtöltéseim közé tartozik a jókívánságokat böngészni, de sokan így vannak ezzel tanárok, diákok egyaránt. Zenés karácsonyi műsor
Rácz Ildikó tanárnő és lelkes tanítványai hagyományteremtő céllal kezdték el a próbákat már hetekkel ezelőtt a mai zenés karácsonyi műsorra. A 9. és 10. osztályosokból álló kórus kezdte az előadást: ismert karácsonyi dalokat énekeltek. Ezután hangszeres produkciók következtek. Rafael Péter 9. B és Farkas Demeter 10. E osztályos tanulók citerájukon előadott dalaikkal csempésztek ünnepi hangulatot az aulába és a vízműs szívekbe. Ünnepre hangolva
A szünet előtti utolsó órán a karácsonyról beszélgettünk. A 9. E-sek szaloncukrot majszolva mondták el gondolataikat az ünnepről. Mindegyikük számára az a legnagyobb öröm, hogy ilyenkor együtt van a család, meglátogatják egymást a ritkán találkozó rokonok, ismerősök. Az ünnepről kicsit másként
Egykori iskolámban tanítokKarácsonyi műsor
A műsorvezetői szerepet Erdősi Bernadett és Mazán Ádám töltötte be. Elsőként Virág Enikőt konferálták fel, aki Ady Endre: Kis karácsonyi ének című versével lépett fel. Doboló földmérő
|
- Kiderült, ki a legÖKOsabb
- Előrehozott gondok
- Egészségnap a Vízműben
- Decemberi nyílt nap, rutinos vendéglátók
- Mikulás parti a kilencbében
- Gólyák: felkészülni, vigyázz, kész, Gólyabál!
- MIKULÁS KÉT TÉTELBEN 1. rész: Mikulás a Vízműben; 2. rész: Miku-matek
- Ma reggel megérkezett a Mikulás!
- Gólyabál 2012
- Az őszi szivárvány színei


























