(Nem vásári) bazárban jártunk. Köztudott, hogy a geológusokkal rendszeresen megyünk terepgyakorlatra, általában az érettségiző évfolyammal ősszel, míg a végzősökkel tavasszal. Ezeknek a szakmai kirándulásoknak a helyszíne folyamatosan bővül. Legtöbbször belföldi, geológiailag érdekes terepek jönnek szóba (eddigi helyszíneink voltak: Eperjes-Tokai-hg. a pálházai perlitbányával, Halimba környéke a mélyművelésű bauxitbányával, mangánbányával, Tatabánya környéke, Uzsai bazaltbánya…), de előfordult már, hogy Erdélyben jártunk (Padis, Csodavár, Boga-völgye).
Bővebben... 
Idén is megrendezésre került kollégiumunkban az asztalitenisz bajnokság, amely igen eseménydúsra sikeredett.
Novemberben az ebédlő közepét 3 ping pong asztal foglalta el, amelyhez összesen 18 versenyző állt. A szervezők kiemeltek hat embert, akik a 2. fordulótól vettek részt a versenyben. Köztük találtuk a tavalyi – illetve tavalyelőtti – bajnokot is, Szőke Krisztiánt, és az egyetlen női versenyzőt, Nagy Rékát.
Bővebben... Két dolog motivált ennek a cikknek a megírására. Az egyik, hogy az iskolában a jövő héten Ugrainé Rajtár Zsófia (védőnő) és Bogdánné Gondi Melinda (tanárnő) szervezésében csütörtökön egészségmegőrző nap lesz. A másik az, hogy ebben magam is érintett vagyok túlsúlyos lévén. Így arra gondoltam, hogy személyes vallomásommal segítek másoknak, akiket érint vagy érdekel ez a kérdés. Azt mindenki tudja, hogy kevés jobb dolog van, mint jóízű ételeket enni családi körben vagy baráti társaságban. Ezzel nincs semmi baj, csak ha ezt egy kólázós, csipszes tévézés követi, akkor lehet, hogy haragban leszünk a tükörrel és a mérleggel. Előbb csak kicsit, aztán már nagyon… és a divatos ruhákkal meg a stranddal. Bővebben... Lehet hogy igen; de biztos, hogy nagyon nem vagyunk még megijedve, mert minden törekvés ellenére a tempó „lagymatag”. Én aki már hetedik éve részese vagyok a felkészítésnek, elmondhatom, hogy az április az igen! Az ám a valami! A tempó még márciusban is bőven átlag feletti, de az október és a november az „sétagalopp”.
Bővebben...  A MiTiŐSZ programsorozat elsősorban az általános iskola felső osztályos tanulói és középiskolások számára kínál programokat abban a reményben, hogy bárki megtalálhatja az érdeklődési körének megfelelő kikapcsolódási lehetőséget. A szervezők - a városi diák-önkormányzatosok - kreatív műhellyel, játékdélutánokkal, a fiatalokat leginkább érdeklő témákban folytatott beszélgetésekkel, élőzenei koncertekkel és kiállítással várták a békéscsabai ifjúságot, minket, akik többek közt a „Mindenszentek” ünnepéhez kapcsolódó népszokásokat és hagyományokat is megismerhettük.
Bővebben... Csütörtökön harmadik alkalommal várták a Vízműre kíváncsi pályaválasztókat és szüleiket a Deák utcába. A korábbi gyakorlatnak megfelelően ezúttal már nem alkottak nagy tömeget a vendégek, számuk mégis jelentős volt. Ezúttal a közelben lakók voltak többségben, így a békéscsabaiak és a gyulaiak alkottak nagyobb csoportokat, de a szomszédos megyékből, sőt külföldről is érkeztek látogatók.
Bővebben... Közhelynek számít – de éppen ezért nagyon igaz – hogy a mai modern, globális világban egy bármilyen területen dolgozó magyar szakemberrel szemben alapvető elvárás, hogy legalább egy, de ha lehet, több idegen nyelven is képes legyen kommunikálni.
De egy komoly szakembernek saját magával szemben is kell támasztania olyan igényt, hogy akár az internet segítségével (ahol az információ óriási többsége angol nyelvű) akár idegen nyelven megjelent szakkönyvekből folyamatosan követni tudja a szakma legújabb eredményeit.
Bővebben... A Békés Megyei IBSEN Oktatási, Művészeti és Közművelődési Nonprofit Kft. fotópályázatán az ifjúsági kategóriában vízműseink kiválóan szerepeltek. Fókuszban Békés Megye - volt a kiállított művek mottója.
A kiállítók a megye természeti és építészeti örökségéből mutattak be érdekes és értékes képeket a. A Békés Megyei Tudásház és Könyvtárban október 26-án megrendezett kiállításon fiataljaink munkáikkal kiérdemelték az első és második helyezést, de a többi fotósunk is remek képekkel büszkélkedhetett. Bővebben... Békéscsabán az elmúlt hónapban már 18. alkalommal került megrendezésre a „Szenvedélyünk A-Z Egészség” című vetélkedő. Nevezési feltételként - a környezettudatos szemléletet megerősítve, önkéntes segítségnyújtással összekötve - PET palackok kupakjainak gyűjtését várták el a csapatoktól. Az így összegyűjtött kupakokat egy a városban élő súlyosan beteg gyermek külföldi gyógykezelésének támogatására fordítják.
Bővebben... Szép hagyomány, hogy az ősz során a tizedikesek ismerkedési esteket szerveznek az elsősöknek (pontosabban a kilencedikeseknek). Ezeken a rendezvényeken a tavalyi gólyák segítenek a feloldódásban az ideieknek; barátkozással, játékkal igyekeznek bemutatni, hogy az új iskolában is jól érzik magukat a diákok.
Bővebben... Az idei tanévnyitón a kilencedikesek között egy francia diákot is köszönthettünk. Máté (Matthieu) Ferkatadjival gyakran találkozom, osztályában (9. E) én tanítom a matematikát és az angolt. Arra kértem, mutassa be magát pár mondatban – ezúttal magyarul.
Bővebben... |